13.8.2016 Limingan nuorisoseurantalo

Gerbiilit

6kpl, tuomari Leena Siira

PET1 Aquatulio, om. Viivi Välimäki
PET2 Ärsyttävä Tapa, om. Viivi Välimäki

Paras veteraani Paavo, om. Ronja Leinonen

Kuma Friidu, om. Helka, Emma & Venla Kaakinen

EP:t
Hui Kauhistus Karaburu Guru, om. Ronja Leinonen
Gimma, om. Helka, Emma & Venla Kaakinen

Harvinaiset hyppymyyrät

Duprasit
1kpl, tuomari Elise Eskelinen

PET1 Meeko, om. Viivi Välimäki

TS Meeko, om. Viivi Välimäki

PaHa Meeko, om. Viivi Välimäki

Hiiret

23kpl, tuomari Kaisu Airaksinen

PET1 Mephala’s Dylan, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
PET2 Blade Runner’s Floor Function, om. Maarit Kukonlehto
PET3 Pörrö, om. Jenna Brotkin
PET4 Auriga, om. Marja Päätalo
PET5 Nudistileirin Kuningas, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi

Kumat
Mephala’s Dylan, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Blade Runner’s Floor Function, om. Maarit Kukonlehto
Pörrö, om. Jenna Brotkin
Auriga, om. Marja Päätalo
Nudistileirin Kuningas, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
Mephala’s Ekibiogami, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Mephala’s Lugus, om. Essi Karvonen
Mephala’s Angus Mac, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Blade Runner’s Desolation Road, om. Maarit Kukonlehto
Mephala’s Taranis, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Mephala’s Abartach, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi

TS Blade Runner’s Floor Function, om. Maarit Kukonlehto

A:t
Mephala’s Dylan, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Blade Runner’s Floor Function, om. Maarit Kukonlehto
Pörrö, om. Jenna Brotkin
Auriga, om. Marja Päätalo
Nudistileirin Kuningas, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
Mephala’s Ekibiogami, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Mephala’s Amatsu Mikaboshi, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Blade Runner’s Vanishing Shadow, om. Maarit Kukonlehto
Mephala’s Lugus, om. Essi Karvonen
Mephala’s Angus Mac, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Blade Runner’s Desolation Road, om. Maarit Kukonlehto
Crixus, om. Marja Päätalo
Batman, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
Mephala’s Taranis, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Liekehtivä Lemmenloitsu, om. Pilvi Piirainen
Filmaattinen Fazer Da-Capo, om. Pilvi Piirainen
Mephala’s Abartach, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
Rapunzel’s Frealy And Tweaky, om. Essi Karvonen

Kanit

43kpl, tuomarit Laura Virtanen (urokset) & Elisa Honkala (naaraat)

PET1 Henri, om. Riikka Hakala
PET2 Mitja’s Leone Vaniljatanko, om. Annika Vuorenmaa
PET3 Dimitri, om. Iida Seppänen
PET4 Skogsbackens Fancy Dash, om. Emmi Raappana
PET5 Cecilie, om. Iida Seppänen

LKV1 baby uros Dimitri, om. Iida Seppänen
LKV1 baby naaras Skogsbackens Fancy Dash, om. Emmi Raappana
LKV1 nuori uros Sisu, om. Enni Seppänen
LKV1 nuori naaras Cecilie, om. Iida Seppänen
LKV1 avoin uros Henri, om. Riikka Hakala
LKV1 avoin naaras Mitja’s Leone Vaniljatanko, om. Annika Vuorenmaa
LKV1 seniori uros Kassu, om. Milja Piukkala
LKV1 seniori naaras Niiskuneiti, om. Mari Luokkanen
LKV1 veteraani uros Mitja’s Leone Fedele, om. Kaarin Hälinen
LKV1 veteraani naaras Pyry, om. Anny Haukipuro

Kumat
persoonallinen luonne Honeyduke, om. Silja Myllymaa
turkki Rosalie, om. Aada Myllyneva
5p kynnet Diamond in the Sky, om. Mari & Maarit Luokkanen
käsiteltävyys Mitja’s Leone Manna, om. Kaarin Hälinen
käsiteltävyys Dakota, om. Iida Seppänen

EP:t
pörröin uros Mitja’s Leone Fedele, om. Kaarin Hälinen
söpöin nuori Lavella’s Tokyo Herst, om. Milja Piukkala
pörröin naaras Mitja’s Leone Manna, om. Kaarin Hälinen
kaunis väritys Apila, om. Anny Haukipuro
takatukka Sweet Rainbow Dash, om. Jenni Pehkonen
luonne Sweet Pinkie Pie, om. Jenna Lindelä
Tupu, om. Jasmiina Raappana
Koda, om. Tiia Sieppo
Secret Party Uula, om. Taru Anttila
Kassu, om. Milja Piukkala

TS Gran Giant’s Vesna, om. Sandra Tiikkala

Kääpiöhamsterit

18kpl, tuomari Eve Immonen

PET1 Yöttömän Yön Ritari, om. Antti Nikula
PET2 Goldilock’s Cosmic Girl, om. Anna Hautala
PET3 Lavender’s Nightcrowler, om. Pilvi Piirainen

Paras nuori Yöttömän Yön Ritari, om. Antti Nikula
Paras veteraani Puuha-Pete, om. Tuomas Leinonen

Kumat
turkki Goldilock’s Toivomusnalle, om. Helka, Emma & Venla Kaakinen
turkki Goldilock’s Ässä Mix, om. Niina Korhonen
puhtain turkki Selvästi Voittaja-ainesta, om. Ronja Leinonen
kynnet Goldilock’s Android Green, om. Nelli Kihniä

EP:t
utelias Whispering Loud, om. Anna Hautala
chillaaja Vaniljavaahto, om. Antti Nikula
charmikas herrasmies Sinun Vain, om. Veera Moilanen
vauhtivenla Acid Angel, om. Pilvi Piirainen
symppis Halla, om. Elina Kopanen

TS Goldilock’s Pimeän Uhka, om. Anna Hautala

Marsut

7kpl, tuomari Essi Saloranta

PET1 Almond’s Kuikuttava Synttärilaulu, om. Reetta Uusimaa
PET2 Hulda, om. Tiia Savilaakso

Paras avoin uros Van Bramen Macho Star, om. Anja Haaraniemi
Paras avoin naaras Almond’s Kuikuttava Synttärilaulu, om. Reetta Uusimaa

Kumat
yleiskunto Almond’s Candyfloss, om. Aino Savolainen
turkki Almond’s Zoella Elizabeth, om. Emilia Aikio

EP:t (vastaa SMY:n KuPa -palkintoa)
äänekkäin Ruska, om. Noora Väliheikki

TS Almond’s Zoella Elizabeth, om. Emilia Aikio

Rotat

10kpl, tuomari Liisa Mikkola

PET1 Foxcatcher, om. Pinja Pesonen
PET2 Fell My Little Heart, om. Pinja Pesonen
PET3 Hamlet, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
PET4 Arctic Mystery Man, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi

Kuma Chit-Chat, om. Pinja Pesonen

EP:t
kaunein naaras Fade to Black, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
päivän paras häntä Curlier Than Most, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
komein uros Pussaaja-Epeli, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
pehmein turkki A Thing About You, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi

TS Chit-Chat, om. Pinja Pesonen

Syyrialaiset hamsterit

27kpl, tuomari Eve Immonen

PET1 Sateenkaaren Paperinukke, om. Antti Nikula
PET2 Ereganto’s Zone Of Enders, om. Ronja Leinonen
PET3 Sateenkaaren Satelliitti Irrallaan, om. Ronja Leinonen
PET4 Sateenkaaren Poika Nimeltä Päivi, om. Piritta Niikkonen

Paras nuori Sateenkaaren Paperinukke, om. Antti Nikula

Kumat
luonne Sateenkaaren Mc Koppakuoriainen, om. Antti Nikula
turkki Sateenkaaren Karkkipäivä, om. Olivia Marden
turkki Toffee, om. Minttu Lepistö
lihaksikas Amiraaliperhonen, om. Nelli Raappana

EP:t
komea Juuso, om. Saaga Sulkala
luonne Ufo Tarjosi Kaakaon, om. Helka, Emma & Venla Kaakinen
ihana Picus Reissumies, om. Helka, Emma & Venla Kaakinen
symppis Pikkumökin Alvari, om. Minja Turpeinen

TS Nigella Lawson, om. Jonna Hakala

Hiirten viralliset luokat

BIS Blade Runner’s Remainder (ba)

LK
25kpl, tuomari Tiia Lehtinen

ROP1 Blade Runner’s Full Spectrum 5 (ssp)
ROP2 Blade Runner’s High Treason (si/t)
ROP3 Hektinen Hardcore (ba/t)

Yksiväriset (3kpl)
VRP, LKV, 1. Ginka’s Ceratosaurus, cc, n, om. Marja Päätalo
2. Eminem, cc, u, om. Marja Päätalo

Tikatut ja silver-tikatut (7kpl)
VRP, LKV, 1. Blade Runner’s Blast At Woomera, ag, n, om. Maarit Kukonlehto

Varjostukselliset ja pointilliset (9kpl)
VRP, LKV, 1. Blade Runner’s Full Spectrum 5, ssp, n, om. Maarit Kukonlehto
2. Blade Runner’s End Behavior, ssp, u, om. Maarit Kukonlehto
2. Blade Runner’s Axis of Reflection, ssp, n, om. Maarit Kukonlehto
2. Blade Runner’s Explicit Function, ssp, n, om. Maarit Kukonlehto
2. Blade Runner’s Otherland, ssp, n, om. Maarit Kukonlehto

Tan ja fox (5kpl)
VRP, LKV, 1. Blade Runner’s High Treason, si/t, n, om. Maarit Kukonlehto
LKV, 1. Hektinen Hardcore, ba/t, u, om. Marja Päätalo
2. Blade Runner’s Hands Of Orlac, si/t, n, om. Maarit Kukonlehto

Kuviolliset (1kpl)

LKS
19kpl, tuomari Satu Karhumaa

ROP1 Blade Runner’s Remainder (ba)
ROP2 Blade Runner’s Black Friday (ssp)
ROP3 Mephala’s Taliesin (beb)

Yksiväriset (17kpl)
VRP, LKV, 1. Blade Runner’s Remainder, ba, n, om. Maarit Kukonlehto
LKV, 1. Mephala’s Taliesin, beb, u, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
2. Blade Runner’s Wave Without A Shore, ba, n, om. Maarit Kukonlehto
2. Mephala’s Iki-Ryo, beb, u, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
2. Diiva, cc, n, om. Marja Päätalo
2. Mephala’s Benzai-Ten, pei, n, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
2. Mephala’s Ida-Ten, pei, n, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
2. Mephala’s Oliven, pei, n, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi
2. Mephala’s Taranis (4), pei, u, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi

Varjostukselliset ja pointilliset (1kpl)
VRP, LKV, 1. Blade Runner’s Black Friday, ssp, n, om. Maarit Kukonlehto

Tan ja fox (1kpl)
LKV, 1. Blade Runner’s Optiman, d/t, u, om. Maarit Kukonlehto

MUUT
4kpl, tuomari Satu Karhumaa

Yksiväriset (4kpl)
1. Nudistileirin Kuningas, nu, ba, u, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
1. Gastronominen Nautinto, nu, ba, n, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
2. Mephala’s Amatsu Mikaboshi, nu, beb, u, om. Marjo-Elisa Vaaraniemi

KATS.
11kpl, tuomari Satu Karhumaa

2. Gaspare, lks, cc, u, om. Marja Päätalo
2. Smaug, lks, cc, u, om. Marja Päätalo

Pikkukisat

Kaniestehyppy
1. Muru, om. Anny Haukipuro
2. Skogsbackens Garnet, om. Mira Kesti
3. Secret Party Uula, om. Taru Anttila

Marsujen kurkunsyöntikisa
1. Lola, om. Teresa Myllylä
2. Minttu, om. Aino Savolainen
3. Mimosa, om. Reetta Uusimaa