29.4.2018 Maikkulan nuorisotalo

Gerbiilit

13 kpl, tuomari Leena Siira

PET1 Hui Kauhistus Yeti, om. Oona Nurmi
PET2 Nyt Skipataan Kahvit, om. Viivi Välimäki
PET3 Tabulan Ikuisesti Ihku, om. Mira Mykkälä

Kumat
Ben, om. Enni Seppänen
Aladdin, om. Viivi Välimäki
Tabulan Jippo, om. Mira Mykkälä
GP CV-17 Hui Kauhistus Golden Glow, om. Ronja Leinonen

Paras baby Hui Kauhistus Yeti, om. Oona Nurmi
Paras juniori Ben, om. Enni Seppänen

EP:t
Vappufiiliksissä − Billy, om. Enni Seppänen
Hui Kauhistus IHQ Izuna, om. Venla, Emma ja Helka Kaakinen

Kääpiöhamsterit

28 kpl, tuomari Satu Karjalainen

PET1 Ikimetsän Ihmeotus, om. Mira Mykkälä
PET2 Yours Mercury II, om. Eve Kähkönen
PET3 Tinytail Master Justice, om. Teresa Myllylä
PET4 Järkyttävän Äveriäs, om. Essi Lehtiharju
PET5 Jalokivi Mimmi, om. Mira Mykkälä

Paras vet Äärettömän äveriäs, om. Mira Mykkälä
Paras nuori Yours Mercury II, om. Eve Kähkönen

Kumat
Sijoilta pudonnut − Tuuleksi Taivaanrantaan, om. Lotta Törmänen
Yleiskunto − Wonderland’s Jalokoralli, om. Eve Kähkönen
Kokonaisuus − Globaali Gootti, om. Antti Nikula
Turkki − Hurja Hubartus, om. Eevi Haukijärvi
Turkki − Mauno, om. Teresa Myllylä
Turkki − Pepsi Maxi, om. Ina Hynninen
Turkki − Afire Love, om. Kaapo Kotikangas
Turkki − Harmittavan Äveriäs, om. Mira Mykkälä

EP
Söpö − Seku Vain Taunokki, om. Sari Jaakkola
Pallero − Seku Vain Mustikki, om. Nelli Kihniä
Lätty − Pätkis, om. Hanna Kauranen
Vappuspesiaali − Seku Vain Antti Pihlström, om. Nelli Kihniä

TS Golden’s Trampa Inte På Tavlan, om. Nelli Kihniä

Syyrialaiset hamsterit

22 kpl, tuomari Satu Karjalainen

PET1 Sateenkaaren Oranssi Hiiri, om. Laura Runtti
PET2 Pikkumökin Eloisa, om. Terttu Rousu
PET3 Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu
PET4 Maleron, om. Milla Kaasila
PET5 Sateenkaaren Rain, om. Hanna Kauranen

Kumat
Tsemppi − Sateenkaaren Sininen Koira, om. Tanja Matikainen
Turkki − Pikkumökin Hetti, om. Terttu Rousu
Turkki − Pyry, om. Essi Lehtiharju
Yleiskunto − Sateenkaaren Birthday, om. Tuuli Lappi
Kokonaisuus − Sateenkaaren Sua Varten, om. Sanni Alatalo

Paras nuori Maleron, om. Milla Kaasila
Paras vet Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu

EP:t
Vappuspesiaali − Sateenkaaren Firework, om. Antti Nikula
Käsiteltävyys − Harmin Paikka, om. Eevi-Adessa Alatalo
Ihanat korvat − Ironman, om. Teresa Myllylä

TS Pumpulitaivaan Lampunhenki, om. Isabella Hynninen

Hamsterien lemmikkiluokkien Best In Show
BIS 1 Syyrianhamsteri
BIS 2 Kääpiöhamsteri

Chinchillat

2 kpl, tuomari Satu Karjalainen

PET1 Nanuuk & Zinrocks Thina, om. Noora Korhonen

EP vappuspesiaali Zinrocks & Nanuuk Gimmel, om. Noora Korhonen

Marsut

19 kpl, tuomari Elisa Svento

PET1 Almond’s Liberty Belle, om. Hanna Jakku & Helga Palovaara
PET2 Almond’s HugAlan the First, om. Ninna-Maria Rantala
PET3 Almond’s Bake a Rhubarb Pie if Your Dare, om. Hanna Jakku & Helga Palovaara
PET4 Pete, om. Noora Sarenius

KUPA:t
Komeimmat crestit − Astrid, om. Stella Piirainen
Suloinen kermapossu − Almond’s Honey Boo Boo, om. Vilina Kovanen
Suloisin roan-peppu − HugAlan Naksu, om. Emmi Alila
Kauneimmat silmät − Lumi, om. Linnea Alakärppä

Kumat
Yleiskunto − Chokoladfabrikens Op, om. Katja Orajärvi-Kotikangas
Pikkukohdat − FI & S MVA Almond’s HugAlan the First, om. Ninna-Maria Rantala
Pikkukohdat − Your Little Secret, om. Anja Haaraniemi
Pikkukohdat − Almond’s Bake a Rhubarb Pie if Your Dare, om. Hanna Jakku & Helga Palovaara
Pikkukohdat − Almond’s Liberty Belle, om. Hanna Jakku & Helga Palovaara
Kokonaisuus − Felicia, om. Teresa Myllylä

TS Astrid, om. Stella Piirainen

Paras JUN HugAlan Nessu, om. Emilia Alila
Paras AVOIN Almond’s Liberty Belle, om. Hanna Jakku & Helga Palovaara

Kanit

44 kpl, tuomari Nelli Kihniä

PET1 Gold Brook’s Gottfried, om. Eveliina Tikkanen
PET2 Jabarosa, om. Eveliina Tikkanen
PET3 Kaapo, om. Anu Tegelberg
PET4 Luna, om. Anna Laurila
PET5 Beata, om. Saana Kaurala

Paras baby naaras Jabarosa, om. Eveliina Tikkanen
Paras baby uros Joda, om. Enni Seppänen
Paras nuori naaras Hilma, om. Veera Sergejeff
Paras avoin naaras Luna, om. Anna Laurila
Paras avoin uros Gold Brook’s Gottfried, om. Eveliina Tikkanen
Paras seniori naaras Santaharjun Teslantessi, om. Nilla Latvamäki
Paras seniori uros Turbo, om. Niina Savela
Paras veteraani naaras Muru, om. Anny Haukipuro
Paras veteraani uros Mortti, om. Hannu Luukinen

Kumat
Yleiskunto − Vallu, om. Niina Savela
5 p kohdat − Maisa, om. Eveliina Tikkanen
5 p kohdat − Gold Brook’s Geneve, om. Enni Seppänen
5 p kohdat − Lola, om. Anna Laurila
5 p kohdat − Neppis, om. Anu Tegelberg
5 p kohdat − Satun Saalemi, om. Venla Kurikkala
5 p kohdat − Tau, om. Karoliina Tikkanen
5 p kohdat − Moira, om. Mira ja Minja Mykkälä
5 p kohdat − Santaharjun Teslantessi, om. Nilla Latvamäki
5 p kohdat − Daisy, om. Rauha Martinmäki

EP:t
Kiltti − Satun Saalemi, om. Venla Kurikkala
Kannustus − Pikku Myy, om. Anny Haukipuro
Turkki − Nalle, om. Eveliina Tikkanen
Kannustus − Nelli, om. Linnea Nieminen
Kannustus − Picanto’s Peoria, om. Lumi Jaakkola
Kannustus − Thumper, om. Saaga Tasanto
Suloinen − Gold Brook’s Jay, om. Enni Seppänen
Suloinen − Gold Brook’s JonJuan, om. Enni Seppänen
Vappuspesiaali − Exosari’s Jack, om. Lilja Wotschke

TS Nuppu, om. Anny Haukipuro

Rotat

8 kpl, tuomari Eve Kähkönen

PET1 Super Trouper, om. Miia Haapaniemi
PET2 I Have a Dream, om. Miia Haapaniemi
PET3 Rosefield’s Peppermint Twist, om. Joonas Karhumaa
PET4 Blue Lagoon’s Underbers, om. Joonas Karhumaa

Kuma käsiteltävyys − Blue Lagoon’s Underbers, om. Joonas Karhumaa

EP:t
Utelias − Pikku Ystävä, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
Päivän bilehile − Rosefield’s Peppermint Twist, om. Joonas Karhumaa

TS Blue Lagoon’s Underbers, om. Joonas Karhumaa

Hiiret

20 kpl, tuomari Eve Kähkönen

PET1 Karlens, om. Noora Korhonen
PET2 Desperado, om. Fanny Tero
PET3 Kevään Esikko, om. Jenna Brotkin
PET4 Bella, om. Taru Karjalainen
PET5 Neon, om. Jenna Brotkin

Kumat
Sijoilta pudonnut − Keskeyttäjä, om. Hanna Kauranen
Kynnet − Mato, om. Eveliina Tikkanen
Turkki − Nasu, om. Fanny Tero

EP:t
Lännen nopein − Cry Black Moon, om. Noora Korhonen
Symppis nukkanaku − Supermies, om. Ina Hynninen
Päivän bilehile − Woodie, om. Jonna Korhonen
Pirtsakka punapää − Toffee, om. Taru Karjalainen
Lupsakka luonne − Cherry Flower, om. Noora Korhonen

TS Velhokala, om. Jenna Brotkin

Pikkukisat

Boksintuunaus

Päivän kekseliäin Fanny Tero
Parhaat vappubileet Helka, Emma ja Venla Kaakinen
Hienoimmat vappuverhot Antti Nikula
Vauhdikkain sarjisboksi ?
Vappuhiirula Hanna Kauranen
Vauhdikkain marsuauto Vilina Kovanen
Päivän tyttömäisin Stella Piirainen
Päivän tyylikkäin Emmi Hautala
Söpöin boksi Linnea Alakärppä
Kuvaavin asumus Emmi Hautala
Panostetuin boksi Saaga Tasanto
Hienot kreppipaperit Linnea Nieminen
Upea pupuboksi Aavatar Hynninen

Pukukilpailu

Kevätpupu − kani Lulu, om. Maija Tuomala
Päivän hienoin asu − kani Mikael, om. Sonja Räihä
Päivän rohkein pupu − kani Tupu, om. Roosa Niskanen
Paras vappuasu − kani Nelli, om. Linnea Nieminen
Osuvin asu − marsu Honey, om. Vilina Kovanen
Hienoin tupsu − kani Ruu, om. Emmi Hautala
Fiinein asu − marsu Astrid, om. Stella Piirainen
Päivän tiimipukeutuminen − kani Jamppa, om. Saaga Tasanto

Boksi-/asukilpailu

Paras kokonaisuus − Saaga Tasanto

Marsujen kurkunsyönti

1. Honey, om. Vilina Kovanen

Kanien estehyppy

1. Pepsi, om. Sanna Saaranen
2. Jabba, om. Saaga Tasanto
3. Nuppu, om. Anny Haukipuro

Kääpiöhamstereiden hamstraus

1. Luna, om. Essi Lehtiharju

Syyrialaisten hamsterien hamstraus

1. Diiva, om. Emmi Hautala