28.10.2018 Maikkulan nuorisotalo

Gerbiilit

12kpl, tuomari Viivi Välimäki

PET1 Hui Kauhistus Inkeri, om. Hannele Tyni
PET2 Kynsiniekkasoturin Väinö, om. Hanna Kauranen
PET3 Billy, om. Enni Seppänen
PET4 Hui Kauhistus Mariska, om. Miia ja Hannele Tyni

Kumat
GP CV-17 Hui Kauhistus Golden Glow, om. Ronja Leinonen
Brutus, om. Enni Seppänen
Hui Kauhistus Aizha, om. Satu Buller

EP:t
Lempeä: GP PPV17 Hui Kauhistus Fernando Foz, om. Ronja Leinonen
Upean puhdas turkki: Hui Kauhistus Anzeli, om. Satu Buller
Tarkkailija: Hui Kauhistus Macarena Cera, om. Neea ja Hannele Tyni
Arvonsa tunteva: Hui Kauhistus Marielle, om. Aava ja Hannele Tyni
Veikeä ilme: Ben, om. Enni Seppänen

TS Billy, om. Enni Seppänen

Syyrialaiset hamsterit

25kpl, tuomari Kasperi Karppinen

PET1 Pikkumökin Late Lammas, om. Siiri Stenius
PET2 Mauno, om. Siiri Raja-Hanhela
PET3 Pikkumökin Impi**, om. Terttu Rousu
PET4 It Just Happens, om. Antti Nikula
PET5 Mister Mystic, om. Antti Nikula

PN It Just Happens, om. Antti Nikula
PV Sateenkaaren Kirjava Miete, om. Satu Karjalainen

Kumat
Käsiteltävyys: Sulo, om. Kimi Kostamo
Käsiteltävyys: Sateenkaaren Kirjava Miete, om. Satu Karjalainen
Yleiskunto: Pikkumökin Ilona, om. Siiri Stenius
Yleiskunto: Harminpaikka, om. Eevi-Adessa Alatalo
Yleiskunto: Aurinko, om. Juha Paananen

EP:t
Sihteerin suosikki: Elliot maailman laidalla, om. Minja Turpeinen

TS Lampunhenki, om. Isabella Hynninen

Kääpiöhamsterit

14kpl, tuomari Kasperi Karppinen

PET1 Ikimetsän Ihmeotus, om. Mira Mykkälä
PET2 Regalis Wasastjerna, om. Satu Karjalainen
PET3 Jalokivimimmi, om. Mira Mykkälä

PN Regalis Wasastjerna, om. Satu Karjalainen
PV Globaali Gootti, om. Antti Nikula

Kumat
Käsittely: Valkosuklaakeksi, om. Aavatar Hynninen
Käsittely: Pepsi Max, om. Ina Hynninen
Kynnet: Olaf, om. Sandra Tiikkala
Kynnet: Harmittavan Äveriäs, om. Mira Mykkälä
Yleiskunto: Globaali Gootti, om. Antti Nikula
Yleiskunto: Enkeliefekti, om. Mira Mykkälä

EP:t
Sihteerin suosikki: Pätkis, om. Hanna Kauranen
Vinkulelu: Lennokas Lumileikki, om. Alina Svala

TS Kinuskikeisari, om. Heidi Kääntä

Hamsterien BIS
BIS1 Kääpiöhamsteri
BIS2 Syyrialainen hamsteri

Hiiret

16kpl, tuomari Heidi Ahvensalmi

PET1 Erica, om. Marja Kiljander
PET2 Bella, om. Taru Karjalainen
PET3 Dianthus, om. Marja Kiljander
PET4 Toffee, om. Taru Karjalainen

Kuma Olga, om. Anny Haukipuro

EP Alchemilla, om. Marja Kiljander

TS Ezekiel, om. Jenna Brotkin

Rotat

9kpl, tuomari Heidi Ahvensalmi

PET1 I’ll Be Back, om. Katja Säilynkangas
PET2 Here’s Johnny, om. Jonna Onnela
PET3 I Have a Dream, om. Miia Haapaniemi

Kuma All Around Me, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi

EP Vimle, om. Jenni Krekilä

TS Batman, om. Miia Haapaniemi

Kanit

48kpl, tuomari Elisa Honkala

PET1 Ponteroosan One and Only, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
PET2 Mal’Aki Yasmina, om. Tiia Henttunen
PET3 Fiina, om. Jonna Onnela
PET4 Mocca, om. Anu Tegelberg
PET5 Quintanna, om. Hannele, Miia, Neea ja Aava Tyni

LKV1 baby uros Niisku, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
LKV1 nuori uros Ponteroosan One and Only, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
LKV2 nuori uros Nuug, om. Heidi Seppänen
LKV1 avoin uros Pate, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
LKV2 avoin uros Sorrento’s Can You See Me, om. Niina Savela
LKV3 avoin uros Jussi, om. Roosa Kuusirati
LKV1 seniori uros Kaapo, om. Anu Tegelberg
LKV2 seniori uros Turbo, om. Niina Savela
LKV1 baby naaras Fiina, om. Jonna Onnela
LKV2 baby naaras Mocca, om. Anu Tegelberg
LKV1 nuori naaras Sweetheart, om. Lilja Wotschke
LKV1 avoin naaras Quintanna, om. Hannele, Miia, Neea ja Aava Tyni
LKV2 avoin naaras Gold Brook’s Intergrity, om. Iida Seppänen
LKV1 seniori naaras Moira, om. Mira Mykkälä
LKV1 veteraani naaras Mal’Aki Yasmina, om. Tiia Henttunen

Kumat
5 p: Sasu, om. Sofia Seppänen
5 p: Gold Brook’s Jay, om. Roosa-Maria Alatalo
5 p: Neo, om. Tiia Henttunen
Nuug, om. Heidi Seppänen
Sorrento’s Can You See Me, om. Niina Savela
Jussi, om. Roosa Kuusirati
Fiina, om. Jonna Onnela
Mocca, om. Anu Tegelberg
Gold Brook’s Intergrity, om. Iida Seppänen
Mal’Aki Yasmina, om. Tiia Henttunen

EP:t
Kaunis väri: Bablo, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Kokonaisuus: Alfred, om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Hauskimmat korvat: Windy, om. Jenny
Kaunis väri: Neppis, om. Anu Tegelberg
Kokonaisuus: Vackamo’s Kokos, om. Iida Seppänen
Kokonaisuus: Dina, om. Annukka Jylhänkangas
Assarin suosikki: Alfred, om. Jaana ja Birgitta Tujamo

TS Ex Rosaris Jack, om. Lilja Wotschke

Marsut

18kpl, tuomari Elisa Svento

PET1 Almond’s Creamy Strawberry Cupcake, om. Alisa Väisänen
PET2 Pete, om. Noora Sarenius
PET3 HugAlan Berttaliini, om. Katja Orajävi-Kotikangas
PET4 Almond’s Superlike in Tinder if you Dare, om. Alisa Väisänen

Kumat
Kroppa: Laku, om. Milla Elsilä
Kroppa: Pete, om. Noora Sarenius
Kroppa: My Little Secret, om. Anja Haaraniemi
Turkki: HugAlan Naksu, om. Emmi Alila
Turkki: HugAlan Karman Kukka, om. Isabella Hynninen
Paras manikyyri: Almond’s Kupliva Kermakaramelli, om. Teresa Myllylä
Pikkukohdat: HugAlan Berttaliini, om. Katja Orajärvi-Kotikangas
Pikkukohdat: Almond’s Superlike in Tinder if you Dare, om. Alisa Väisänen

EP:t
Sihteerin suosikki: HugAlan Berttaliini, om. Katja Orajävi-Kotikangas
Hauskat tuplacrestit: Astrid’s Moon, om. Stella Piirainen
Kaunein väritys: Kaneli, om. Anja Haaraniemi
Hattaramarsu: Toffee, om. Neea Elsilä
Arctic Rose -lahjoituspalkinto ”Puhtain valkoinen”: Arctic Rose Bonnie, om. Noora Sarenius

TS HugAlan Berttaliini, om. Katja Orajävi-Kotikangas

Boksintuunauskilpailu

Päivän paras boksi: Jenna Brotkin

Kunniamaininnat
Upea kurpitsamaja: Siiri Stenius
Mystinen: Alina Svala
Hirviöboksi: Isabella Hynninen
Hämähäkkiboksi: Melanie Rajavaara
Päivän pelottavin boksi: Milla ja Neea Elsilä

Kanien ja marsujen pukukilpailu

Päivän paras asu: marsu Naksu, om. Emilia ja Emmi Alila

Kunniamaininnat
Lohikäärmemarsu: marsu Apila, om. Elli Heikkinen
Velhopupu: kani Luna, om. Kiia Liedes
Lennokkain asu: kani Laku, om. Sofia Heikkinen
Enkeli ja piru: marsut Astrid ja Hilu, om. Stella Piirainen
Kurpitsa: kani Pile, om. Ruska Myllykoski

Asukilpailu

Päivän paras asu: Emilia Alila

Kunniamaininnat
Kiia Liedes
Siiri Stenius
Reeti Svala