10.2.2019 Maikkulan Nuorisotalo

Gerbiilit

20 kpl, Tuomari Leena Siira

SIJOITUKSET

PET1: Bambi om. Viivi Välimäki
PET2: Coco, om. Kielo Wotschke
PET3: Hui Kauhistus Dani, om. Anna ja Helmi Mikkonen
PET4: Hui Kauhistus Aizha, om. Satu Buller

PARAS BABY: Coco, om. Kielo Wotschke
PARAS VETERAANI: Vilkku, om. Lilja Wotschke

TUOMARINSUOSIKKI: Hui Kauhistus Inkeri, om. Hannele Tyni

KUMA:
Vilkku, om. Lilja Wotschke
Hui Kauhistus Dario, om. Anna ja Helmi Mikkonen
Hui Kauhistus Willem Wow, om. Matias Mykkälä
Hui Kauhistus Macarena Cera, om. Neea ja Hannele Tyni

EP KOKONAISUUS:
Kynsiniekkasoturin Leo, om. Hanna Kauranen
Hui Kauhistus Anzeli, om. Satu Buller
EP LUONNE: GP CV-17 VPET-18 Hui Kauhistus Golden Glow, om. Annika Leinonen
EP YLEISKUNTO: Hui Kauhistus Mariska, om. Miia ja Hannele Tyni
EP KÄSITELTÄVYYS: Kynsiniekkasoturin La Paloma, om. Irina Ala-Kopsala

LKV1:
Coco, om. Kielo Wotschke
Bambi, om. Viivi Välimäki
Vilkku, om. Lilja Wotschke
Hui Kauhistus Aizha, om. Satu Buller
Kynsiniekkasoturin La Paloma, om. Irina Ala-Kopsala

LKV2:
Hui Kauhistus Macarena Cera, om. Neea ja Hannele Tyni
Hui Kauhistus Dani, om. Anna ja Helmi Mikkonen

LKV3:
Hui Kauhistus Willem Wow, om. Matias Mykkälä

LKV4:
Hui Kauhistus Dario, om. Anna ja Helmi Mikkonen

Hiiret

6 kpl, Tuomari Jonna Onnela

SIJOITUKSET

PET1: Bella, om. Taru Karjalainen
PET2: Uljas, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
PET3: Bentso, om. Ira Myllys

TUOMARIN SUOSIKKI: Bentso, om. Ira Myllys

KUMA: Nasu, om. Taru Karjalainen

EP ”LUMIPALLO”: Supermies, om. Ina Hynninen
EP ”VILLASUKKA”: Pai, om. Emmi Karjalainen

Rotat

12 kpl, Tuomari Jonna Onnela

SIJOITUKSET

PET1: I Have A Dream, om. Miia Haapaniemi
PET2: Joey, om. Miia Haapaniemi
PET3: Sulo, om. Birgitta Kopsala & kasv.

PARAS VETERAANI: All Around Me, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi

TUOMARIN SUOSIKKI: Untuva, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
SIHTEERIN SUOSIKKI: Idefix, om. Hilda Korpela

KUMA:
All Around Me, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
Reetu, om. Birgitta Kopsala & kasv.
Kyttä, om. Birgitta Kopsala & kasv.

EP ”Mukava Mummu”: Fantasia, om. Suvi-Mirjam Eskonniemi
EP ”Vauhtiveikko”: Mauri, om. Hilda Korpela
EP ”Muskelimies” Masi, om. Hilda Korpela

Syyrialaiset hamsterit, naaraat

21 kpl, Tuomari Satu Karjalainen

SIJOITUKSET

PET1: Sateenkaaren Kirjava Kissa, om. Veera Ruotsalainen
PET2: It Just Happens, om. Antti Nikula
PET3: Jero´s Nertera, om. Selena Stenius
PET4: Lindo Oh My Copper, om. Terttu Rousu
PET5: Sabrina Spellman, om. Anna-Sofia Autio

PARAS NUORI: Sabrina Spellman, om. Anna-Sofia Autio
PARAS VETERAANI: Sateenkaaren Kirjava Kissa, om. Veera Ruotsalainen

TUOMARIN SUOSIKKI: Pikkumökin Mamselli, om. Antti Nikula

KUMA Kokonaisuus:
Susie Putman, om. Roosa Niskanen
Rosalind Walker, om. Eveliina Kesti
Jero´s Neomarica, om. Mira Vesteri

KUMA Käsiteltävyys:
Jero´s Nerine, om. Katariina Laitinen
Pikkumökin Muumimamma, om. Juha Höyhtyä

EP SPORTTISIN: Truffle Kerfuffle, om. Vilma Sutinen
EP HIENO YLEISKUNTO: Lampunhenki, om. Isabella Hynninen
EP ”PIRKKO PERUSHAMSTERI”: Jero´s Oviraptor om. Mira Vesteri
EP PEIKKO: Susa Suffeli, om. Saara-Ilona Autio

Syyrialaiset hamsterit, urokset

20 kpl, Tuomari Satu Karjalainen

SIJOITUKSET:

PET1: Sateenkaaren Oranssi Hiiri, om. Laura Runtti
PET2: Pikkumökin Jolly Jumper, om. Siiri Stenius
PET3: Pikkumökin Kaneli, om. Terttu Rousu
PET4: Jero´s Nerium, om. Eevi Heikkinen

PARAS NUORI: Harvey Kinkle, om. Sofia Ruutiainen
PARAS VETERAANI: Sateenkaaren Oranssi Hiiri, om. Laura Runtti

TUOMARIN SUOSIKKI: Niinpal Gauhian Antos S.almonella, om. Eve Kähkönen

KUMA Kokonaisuus:
Harvey Kinkle, om. Sofia Ruutiainen
Blood Of a Lion, om. Alina Svala
Bidziil, om. Eve Kähkönen
Sateenkaaren Rain, om. Hanna Kauranen
Wonderland´s Ilon Aihe, om. Siiri Raja-Hanhela

EP KIVA KÄSITELTÄVYYS: Jero´s Nemestia, om. Antti Nikula
EP HIENO YLEISKUNTO:
Pikkumökin Late Lammas, om. Siiri Stenius
Wonderland´s Jaguaariuni, om. Eve Kähkönen
EP KAUNEIMMAT SILMÄT: Alexander Gideon, om. Viivi Sailokoski
EP IHANA PIENI: Sateenkaaren Palava Tuuli, om. Emmi Alatalo

Kääpiöhamsterit

26 kpl, Tuomari Pilvi Piirainen

SIJOITUKSET:

PET1: FIN MVA FIN TVLH VV18 GG18 Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni
PET2: FIN MVA VV18 Ryuuguu Rena, om. Asta Rekilä-Suni
PET3: Harmittavan Äveriäs, om. Matias Mykkälä
PET4: Sani´s Kuunlilja, om. Asta Rekilä-Suni
PET5: RiksRäks!, om. Antti Nikula

PARAS NUORI: Sani´s Kuunlilja, om. Asta Rekilä-Suni
PARAS VETERAANI: Harmittavan Äveriäs, om. Matias Mykkälä

TUOMARIN SUOSIKKI: Papu, om. Linnea Lätti

KUMA Käsiteltävyys:
RiksRäks!, om. Antti Nikula
Sateenkaaren Hohtava Haamu, om. Hanna Kauranen
Papu, om. Linnea Lätti

KUMA Turkki:
Hamsu, om. Maija Kolehmainen
FIN MVA FIN TVLH VV18 GG18 Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni

EP LUONNE:
Tinytail Luosto, om. Elsa Hyysalo
Pätkis, om. Hanna Kauranen
EP KYNNET:
Lennokas Lumileikki, om. Alina Svala
Helka, om. Hilla Väyrynen
EP TÄYDET POSKIPUSSIT:
First Kiss, om. Vilma Sutinen&Ronja Kettukangas
EP SYMPAATTINEN VETERAANI:
Aleksi, om. Elea Kurkela
EP MIELEENJÄÄNYT:
Hip Hei, om. Antti Nikula
EP SIHTEERIN SUOSIKKI:
Sateenkaaren Kiljuva Kummitus, om. Satu Karjalainen
EP SUPER MUMMO:
Harmittavan Äveriäs, om. Matias Mykkälä

Hamsterien BIS-sijoitukset

BIS1: Sateenkaaren Kirjava Kissa, om. Veera Ruotsalainen
BIS2: FIN MVA FIN TVLH VV18 GG18 Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni
BIS3: Sateenkaaren Oranssi Hiiri, om. Laura Runtti

Marsut

33 kpl, Tuomari Essi Saloranta

SIJOITUKSET

PET1: Almond´s Super Like In Tinder If You Dare, om. Alisa Väisänen
PET2: HugAlan Honey Rider, om. Katja Orajärvi-Kotikangas
PET3: FI&S MVA Arctic Rose Bonnie, om. Noora Sarenius
PET4: FI MVA NORD JV-17 Almond´s Galway Girl, om. Noora Sarenius
PET5: Almond´s Love Me Forever If You Dare. om. Anniina Törmi
PET6: HugAlan Topi, om. Emilia Alila
PET7: Anemone´s Kuolleen Miehen Kirstu, om. Saara-Ilona Autio

PARAS BABY: Almond´s Umbelievable, om. Alisa Väisänen
PARAS NUORI: HugAlan Topi, om. Emilia Alila
PARAS AVO NAARAS: Almond´s Super Like In Tinder If You Dare, om. Alisa Väisänen
PARAS AVO UROS: Anemone´s Kuolleen Miehen Kirstu, om. Saara-Ilona Autio
PARAS VETERAANI: Almond´s Dione, om. Milla Kaakinen

TUOMARIN SUOSIKKI: FI MVA NORD JV-17 Almond´s Galway Girl, om. Noora Sarenius

KUMA Yleiskunto:
Almond´s Dione, om. Milla Kaakinen
HugAlan Nessu, om. Emilia Alila
HugAlan Pierce Prosman, om. Nea Kivi

KUMA Kokonaisuus:
Almond´s Umbelievable, om. Alisa Väisänen
EPET HugAlan Super Peppi, om. Ninni-Maria Rantala
HugAlan May Day, om. Jenni Vähä
Wanda, om. Milla Kaakinen

KUMA Turkki:
Wanda, om. Isabella Hynninen

Kanit

31 kpl, Tuomari Eve Kähkönen

SIJOITUKSET:

PET1: Vihervaaran Miro, om. Oona Nurmi
PET2: Hallavaaran Regina, om. Senja Meriläinen
PET3: Hallavaaran Bonni, om. Senja Meriläinen
PET4: Nelli, om. Linnea Nieminen
PET5: Mocca, om. Anu Tegelberg

LUOKKAVOITTAJAT

NUORI UROS: Cappucino, om. Niina Haapakoski
AVOIN UROS: Vihervaaran Miro, om. Oona Nurmi
SENIORI UROS: Turbo, om. Niina Savela
VETERAANI UROS: Hallavaaran Bonni, om. Senja Meriläinen

NUORI NAARAS: Mocca, om. Anu Tegelberg
AVOIN NAARAS: Nelli, om. Linnea Nieminen
SENIORI NAARAS: Hallavaaran Regina, om. Senja Meriläinen

TUOMARIN SUOSIKKI: Nöpö, om. Aada Ylimartimo

5P KUMA:
Hallavaaran Dilma, om. Veera Kimpimäki
Hallavaaran Ciara, om. Senja Meriläinen
Hallavaaran Regina, om. Senja Meriläinen
Sensei, om. Rauha Martinmäki
Vihervaaran Miro, om. Oona Nurmi
Laku, om. Annukka Jylhäkangas & Sofia Heikkinen
Cornelius, om. Saana Kaurala
Moira, om. Minja Mykkälä

Pikkukilpailut

Marsujen juoksukilpailu

  1. Roni, om. Emmi Härmä
  2. Astrid´s Moon, om. Stella Piirainen
  3. Mörkö, om. Nea Kivi ja Waltteri, om. Aada Pierard