19.2.2011 Limingan nuorisoseurantalo

kaikille lajeille pet-luokka

Pet-luokat

BIS

1. gerbiili
2. syyrialainen hamsteri
3. marsu
4. kani
5. hiiri
6. degu
7. kääpiöhamsteri
8. rotta

Degut

2 kpl, tuomari: Anna Takkinen

PET1 Mikä-Mikämaan Brida om. Leena Siira

Kuma Mikä-Mikämaan Veronica om. Leena Siira
TS Mikä-Mikämaan Brida om. Leena Siira

Gerbiilit

22 kpl, tuomarit: Maria Pietilä ja Anna Takkinen

PET1 Äärettömän Komee om. Gitte ja Joni Korpela
PET2 Voltti om. Henna Perälä
PET3 Ambitious Allegra om. Elina Sipola
PET4 Physalia's Pawnee om. Eriika Raittila
PET5 Jonna Jonsson om. Gitte ja Joni Korpela

LKV1 juniori naaras Bella Balleriina om. Minna Loukusa
LKV1 veteraani naaras Peppi om. Saana Backman
LKV1 avoin naaras Ambitious Allegra om. Elina Sipola
LKV1 baby uros Lazy Lover om. Gitte ja Joni Korpela
LKV1 juniori uros Epeli om. Susanna Sipola
LKV1 avoin uros Äärettömän Komee om. Gitte ja Joni Korpela
LKV1 veteraani uros Bonazo om. Noora Perätalo
LKV2 avoin naaras Physalia's Pawnee om. Eriika Raittila
LKV2 avoin uros Voltti om. Henna Perälä
LKV3 avoin Ummankumma om. Leena Siira
LKV3 avoin naaras Jonna Jonsson om. Gitte ja Joni Korpela
LKV4 avoin naaras Älyttömän Ihana om. Emma Martimo
LKV4 avoin uros Home, Sweet Home om. Marja Niska

EP:t
Dowdy Angel om. Minna Loukusa
Aseeton Aseenkantaja om. Minna Loukusa
Sekai Champion om. Minna Loukusa
Nuutti om. Noora Sipola
Ben om. Noora Perätalo
Fiia Sisko om. Emma Martimo
Lauha Hiipijä om. Ilona Partanen

Kumat
Niitty Hopea Täplä om. Ilona Partanen
Lumiruusu om. Henna Perälä
Nemesis om. Eriika Raittila
Ingrid om. Eriika Raittila
Almost Perfect om. Elina Sipola
Ford Mustang om. Leena Siira
Rebel’s Zephyr om. Gitte ja Joni Korpela
Mukava Muskotti om. Ilona Partanen
Home, Sweet Home om. Marja Niska

TS naaras GP Nereidi om. Eriika Raittila
TS uros Obligated Bobtail om. Henna Perälä

Marsut

21 kpl, tuomarit: Lea Rahtu

PET1 Anemone’s Babe Possu om. Katariina Ruotsalainen
PET2 Snowman om. Jaakko Räätäri
PET3 Sleeping Sun om. Aino Heikka

Kumat
Anemone’s Darjeeling om. Sara Rytivaara
Ernest om. Katariina Ruotsalainen
Angels Fall First om. Sari Åman
Obelix om. Aino Heikka
Onni om. Inka Pajala

LKV1 baby Expresso Chocolate om. Nina Soininen
LKV1 juniori Sleeping Sun om. Aino Heikka
LKV1 avoin Anemone’s Baby Possu om. Katariina Ruotsalainen
LKV1 veteraani Obelix om. Aino Heikka

TS Lilia om. Elisa Svento

EP:t
hauskin ulkonäkö Onni om. Elisa Svento
puhtaus Kuoleman Vakavaa om. Pinja Savolainen

Hiiret

1 kpl, tuomari: Heidi Ahvensalmi

PET1 Alexander om. Noora Perätalo

Kuma Alexander om. Noora Perätalo

EP Alexander om. Noora Perätalo

Rotat

1 kpl, tuomari: Heidi Ahvensalmi

PET1 Vinku Iita om. Jenna Mansikka

Kuma Vinku Iita om. Jenna Mansikka

EP Vinku Iita om. Jenna Mansikka

Kääpiöhamsterit

21 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PLH1 Autiotalon Yksinäinen Aave om. Eriika Raittila
PLH2 Ahkera Sydäntenmurskaaja om. Iina Karttimo
PLH3 Aamuöinen Ruokavaras om. Viivi ja Oona Turunen
PLH4 Tarinan Tinasotilas om. Merja Nauska
PLH5 Töpö om. Juliette Väänänen

EP ystävällisin Nadine Lakeisha om. Nina Soininen

Paras veteraani Helmi om. Oona Myllyaho
Paras nuori Elwood Timmerman om. Joonas Nauska

TS Ville om. Helmi Tienhaara

Kumat
Oksnart om. Nina Soininen
Ii om. Mari Hannuksela
Luna om. Mari Hannuksela
Sintti om. Asta Rekilä

Syyrialaiset hamsterit

20 kpl, tuomari: Aija Peura

PLH1 Öiden Prinsessa om. Emma Timlin
PLH2 Cindy om. Julia Pylkäs
PLH3 Zon Wein om. Satu Hautala
PLH4 Frederica om. Hely Luhta ja Marjut Kaakinen
PLH5 Triple Chocolate om. Sanna Vainio

Kumat
Pikkumökin Yön Ritari om. Terttu Rousu
OSJH VPET-2010 Utu-Lokki* om. Hely Luhta
Doora Davina om. Tiina Könö
Tuutikki om. Noora Perätalo
Gosbel om. Satu Karjalainen ja Laura Linja
Alvar om. Silja Myllymaa

TS Pikkumökin Yön Ritari

EP Pikkumökin Vadelma om. Terttu Rousu

Paras juniori Öiden Prinsessa om. Emma Timlin
Paras veteraani Frederica om. Hely Luhta ja Marjut Kaakinen

Kanit

? kpl, tuomarit: Tiina Polo ja Nelli Kihniä

PET1 Paradisets Pinot Noir om. Maria Viittanen
PET2 All I Want Is You om. Sanna Nuorala
PET3 Moonlight Mikki om. Hanna Pekkala
PET4 Arthur om. Silja Myllymaa
PET5 Mitjas Leone Michele om. Hanna Pekkala
PET6 Papu om. Liisa Komulainen

LKV1 baby uros Vompo om. Ida-Reetta Pirnes
LKV1 nuori uros Töpö om. Tiia Könö
LKV1 avoin uros Moonlight Mikki om. Hanna Pekkala
LKV1 seniori uros Paradisets Pinot Noir om. Maria Viittanen
LKV1 baby naaras Mal’Aki Yasmina om. Tiia Henttunen
LKV1 nuori naaras Mitja’s Leone Michele om. Hanna Pekkala
LKV1 avoin naaras All I Wan’t Is You om. Sanna Nuorala
LKV1 seniori naaras Papu om. Liisa Komulainen
LKV1 veteraani naaras Väiski om. Nina Riekki

TS Mitjas Leone Jakki om. Sonja Pakkanen
TS Situ om. Liisa Komulainen

Kumat
Yoyo om. Viivi ja Oona Turunen
Dorian Kullaku om. Katariina Pylväs
Meemeli om. Manda Kosola
Nipsu om. Venla Alanen
Born To Be Wild om. Sanna Nuorala
Fjellbrud om. Jonna Raaterova
Mitja’s Leone Marina om. Kaarin Hälinen
Precies Parel om. Henriikka Pekkala
Farm’s Kaneli om. Minttu Pajunen
Wendy om. Elina Pylväs
Jaqueline om. Hanna Takkula
Hulda om. Paula Risuaho
Caramellikastike om. Jonna Raaterova

EP:t
herkkuja hentoselle Night Marns I’m Double Sewrod om. Henna Pekkala
herkkuja hentoselle Minni om. Vanessa Alanen
ystävällisin uros Uuno om. Mira Kanniainen
pikku veijari Miniloikan Proud Prixie om. Salla Rantiainen
hyvä turkki Steppystep’s Ain’t He Perfect om. Salla Rautiainen
valopilkku Nipsu om. Jenni Saarenpää

Pikkukisat

Pehmolelut

10 kpl, tuomari: Terttu Rousu

TS Lohikäärme Tulimajava om. Jesper Aspergen

EP:t
symppis luonne Pitkäkorva om. Taru Karjalainen
yleisvaikutelma Kalle om. Tuukka Karjalainen
seurallisin Tinosauraurus om. Enna-Liina Aspergen
söpöimmät korvat Pipi om. Sanni Luomajoki
tyylikkäin asu Hilla om. Mila Tuomi
rakastetuin väri Piparnappi om. Noomi Savolainen
timmein vatsa Nöpö om. Emil Tuomi
muhkein kani Pupu om. Mira Kanniainen
pisimmät korvat Väiski om. Milla Rytkönen

Syyrialaisten ja kääpiöhamstereiden hamstrauskisa

2 kpl
1. Neilikka om. Niilo Savolainen

Gerbiilien silppurikisa

2 kpl
1. Hui Kauhistus Jade om. Noora Räätäri

Marsujen kurkunsyöntikisa

7 kpl
1. Omppu om. Aino Heikka
2. Viivi om. Sara Rytivaara

Kanien estehyppykisa

12 kpl, luokka: aloittelijasuora
1. Vanni, 12 sek. om. Ida-Reetta Pirnes
2. Precies Parel, 16 sek. om. Henriikka Pekkala
3. Mitja’s Leone Fedele, 18 sek. om. Kaarin Hälinen