11.6.2011 Limingan nuorisoseurantalo

kaikille lajeille pet-luokka, gerbiileille ja deguille ulkomuotoluokka

Pet-luokat

BIS

1. Kääpiöhamsteri
2. Chinchilla
3. Syyrialainen hamsteri
4. Gerbiili
5. Rotta
6. Kani
7. Hiiri
8. Degu

Degut

2 kpl, tuomari: Mira Snellman

PET1 Mikä-Mikämaan Brida om. Leena Siira

Chinchillat

3 kpl, tuomari: Mira Snellman

 PET1 Chocolate Heart om. Maria Viittanen

TS Voitto om. Suvi Lehtinen

Gerbiilit

33 kpl, tuomarit: Heli Noponen ja Mira Snellman

PET1 Dizzy Day om. Aino Männikkö
PET2 Peppi om. Saana Backman
PET3 Ummankumma om. Leena Siira
PET4 Sekai Champion om. Minna Loukusa
PET5 Äärettömän Komee om. Gitte Korpela

EP:t
merirosvo Hui Kauhistus Evelina om. Satu Karjalainen
vipeltäjä Bella Balleriina om. Minna Loukusa
silmistä Lauhahiipijä om. Ilona Partanen
tupsu Iridessa om. Fiia-Maria Kivioja
persoonallinen väri Viuhti om. Fiia-Maria Kivioja
puhtaudesta Gim om. Eeva Sakki

Kumat
kynsistä Fiia Sisko om. Emma Karttimo
kokonaisuus Kertakaikkisen Kaunis om. Satu Karjalainen
kokonaisuus Giten Dippi Diiva om. Minna Loukusa
kokonaisuus Tiibetin Tinjami om. Ilona Partanen
kokonaisuus Aseeton Aseenkantaja om. Minna Loukusa
Wiittamies om. Aino Männikkö

TS Physalia’s Airurus Fulgens om. Piia Saari

Paras veteraani Peppi om. Saana Backman
Paras juniori Kertakaikkisen Kaunis om. Satu Karjalainen

LKV 1 veteraani uros Sekai Champion om. Minna Loukusa
LKV 1 veteraani naaras Peppi om. Saana Backman
LKV 1 juniori uros Max om. Eeva Sakki
LKV 1 juniori naaras Kertakaikkisen Kaunis om. Satu Karjalainen
LKV 1 avoin naaras Giten Dippi Diiva om. Minna Loukusa
LKV 1 avoin uros Dizzy Day om. Aino Männikkö
LKV 2 avoin naaras Iridessa om. Fiia-Maria Loukusa
LKV 2 avoin uros Umman Kumma om. Leena Siira
LKV 3 avoin naaras Bella Balleriina om. Minna Loukusa
LKV 3 avoin uros Äärettömän Komee om. Gitte Korpela
LKV 4 avoin naaras Dowdy Angel om. Minna Loukusa
LKV 4 avoin uros Wiittamies om. Aino Männikkö
LKV 5 avoin uros Aseeton Aseenkantaja om. Minna Loukusa

Syyrialaiset hamsterit

36 kpl, tuomari: Marjut Kaakinen

PPH1 Elysee-Enkelinkosketus om. Eve Immonen
PPH2 Pikkumökin Aurora om. Terttu Rousu
PPH3 Irenice Emperia om. Satu Karjalainen
PPH4 Pikkumökin Yönritari om. Terttu Rousu
PPH5 Diva Collection om. Satu Karjalainen

Kumat
pudonnut sijoituksilta Madonna om. Iita Pirnes
pudonnut sijoituksilta Dandelion om. Satu Karjalainen
käsiteltävyydestä Eemil-Eripura om. Eveliina Mikkola
käsiteltävyydestä Cotton Eye Joe om. Meri Korkala
käsiteltävyydestä Pikkumökin Argos om. Satu Hautala
käsiteltävyydestä Triple Chocolate om. Sanna Vainio
käsiteltävyydestä Black Diamond om. Sarita Kemi
turkista Alfons om. Eve Immonen
kokonaisuudesta Utu-Lokki om. Hely Luhta
kokonaisuudesta Little Bunny Foo Foo om. Mia Jämsä
kokonaisuudesta Jonkunsortin Biimä Berhonen om. Sarita Kemi

Paras nuori Elysee-Enkelikosketus om. Eve Immonen
Paras veteraani Irenice Imperia om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki Pikkumökin Tatu om. Sarita Kemi

EP aurinkoisin Neilikka om. Niilo Savolainen
EP laiheliini Taikalinnun Esko om. Helena Ervasti

Kääpiöhamsterit

26kpl, tuomari: Marjut Kaakinen

PPH1 Ahkera Sydäntenmurskaaja om. Iina Karttimo
PPH2 Aivan Rakas om. Iina Karttimo
PPH3 Aamuöinen Ruokavaras om. Viivi Turunen
PPH4 Sleeping Sun om. Satu Karjalainen
PPH5 Taavi om. Janika Skofelt

Kumat
kokonaisuudesta Sintti om. Asta Rekilä
kokonaisuudesta Nadine Lakeisha om. Merja Nauska
kokonaisuudesta Nasu om. Annukka Laukkanen
käsiteltävyydestä Justin-Juksaaja om. Eve Immonen
yleiskunnosta Tarinan Pilvipaimen om. Mira Snellman
turkista Auttavainen Ahmatti om. Saana Backman
kynsistä Burning Cells om. Mira Snellman

Paras nuori Sleeping Sun om. Satu Karjalainen
Paras veteraani Taavi om. Janika Skofelt

EP laiheliini Taikalinnun Pumpuli om. Essi Tuohimaa
EP aurinkoisin Albert om. Janika Skofelt

Kanit

40kpl, tuomari: Satu Karjalainen ja Annukka Kälkäjä

PET1 Nuppeli om. Laura Blomqvist
PET2 Lum-Töpi om. Riikka Peuraniemi
PET3 Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala
PET4 Born To Be Wild om. Sanna Nuorala
PET5 Santaharjun Neiti Tuittu om. Laura Blomqvist
PET6 Kasper om. Eve Immonen

Kumat
käsiteltävyydestä Limited Edition om. Maria Viittanen
käsiteltävyydestä Ivonne Jú om. Minttu Pajunen
yleiskunnosta Rusetti Kukkanen om. Minea Alanen
yleiskunnosta Mal’Aki Yasmine om. Tiia Henttunen
turkista Anna om. Paula Alanen
turkista Precies Parel om. Henriikka Pekkala
5 pisteen kohdat Amazing Quentin om. Jonna Raaterova
5 pisteen kohdat Amazing Mister Biini om. Laura Blomqvist
5 pisteen kohdat Mitja’s Leone Fedele om. Kaarin Hälinen
5 pisteen kohdat Nipsu om. Jenni Saarenpää
5 pisteen kohdat Moonlight Mikki om. Henna Pekkala
5 pisteen kohdat Impulsköp om. Jonna Raaterova
5 pisteen kohdat Mitja’s Leone Hiippari om. Elisa Jämsä
5 pisteen kohdat Ruutanan Nipsu om. Venla Alanen
5 pisteen kohdat Night Mary’s I’m Double Secured om. Henna Pekkala
5 pisteen kohdat Yoyo om. Viivi Turunen
5 pisteen kohdat Kasper om. Eve Immonen
5 pisteen kohdat Dahia om. Jonna Raaterova
5 pisteen kohdat Nuppeli om. Laura Blomqvist
5 pisteen kohdat Lumi-Töpi om. Riikka Peuraniemi
5 pisteen kohdat Pena om. Maiju Lahtinen
5 pisteen kohdat Haades om. Iita Pirnes

LKV1 baby naaras Santaharjun Neiti Tuittu om. Laura Blomqvist
LKV1 baby uros Amazing Mister Biini om. Laura Blomqvist
LKV1 nuori naaras Wilma om. Laura Linja
LKV1 nuori uros Santaharjun Kippura om. Laura Blomqvist
LKV1 avoin naaras Born To Be Wild om. Sanna Nuorala
LKV2 avoin naaras Fanny om. Niina Riekki
LKV1 avoin uros Haades om. Iita Pirnes
LKV2 avoin uros Ruutanan Nipsu om. Venla Alanen
LKV3 avoin uros Yoyo om. Viivi Turunen
LKV4 avoin uros Mitja’s Leone Fedele om. Kaarin Hälinen
LKV1 seniori uros Lumi-Töpi om. Riikka Peuraniemi
LKV1 veteraani uros Nuppeli om. Laura Blomqvist
LKV1 veteraani naaras Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala

Sähäköin kesäkissa Dolores om. Mira Snellman
Komein kesäkolli Little John om. Maria Viittanen

EP puhtaat tassut Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala
EP puhtaat tassut Mitja’s Leone Hiippari om. Elisa Jämsä

TS naaras All I Want Is You om. Sanna Nuorala
TS uros Black Jack Benjamin om. Eve Immonen

Hiiret

4kpl, tuomari:

PET1 Harri Virtanen om. Nelli Kihniä ja Virpi Körkkö

Kumat
Alexander Junior om. Noora Perätalo
Bella om. Janika Skofelt
Alexander om. Noora Perätalo

TS Alexander om. Noora Perätalo

Rotat

6kpl, tuomari:

PET1 Prince of Darkness om. Eve Immonen
PET2 Cicabo’s Cyanide Serenity om. Helmi Tienhaara

Kumat
Prince of Darkness om. Eve Immonen
Cicabo’s Cyanide Serenity om. Helmi Tienhaara
Cicabo’s Nukuttaja om. Helmi Tienhaara
Vajukki om. Jenna Mansikka
Vinku-Iita om. Jenna Mansikka

TS Vajukki om. Jenna Mansikka

EP Vinku-Iita om. Jenna Mansikka

Ulkomuotoluokan gerbiiliit

70 kpl, tuomari Elise Eskelinen

ROP1 + MVA sert Giten Ladylike om. Gitte Korpela
ROP2 + MVA sert Siikahan se Siinä om. Mira Snellman
ROP3 Hui Kauhistus Villi-Vanilli om. Marjaana Alamikkelä
ROP4 Giten Glamorous Success om. Noora Perätalo
ROP5 Syreenin Lounatuuli om. Heli Noponen

irto sertit
Hui Kauhistus Evert om. Marjaana Alamikkelä
Giten Glamorous Success om. Gitte Korpela
Physalia’s MacLanehlainn om. Kati Ojatalo
Hui Kauhistus Villi-Vanilli om. Marjaana Alamikkelä
Syreenin Lounatuuli om. Heli Noponen

Paras baby Syreenin Sadepisara om. Heli Noponen
Paras juniori Hui Kauhistus Evert om. Marjaana Alamikkelä
Paras veteraani Siikahan se Siinä om. Mira Snellman

PYU Siikahan se Siinä om. Mira Snellman
PYN Giten Ladylike om. Gitte Korpela
PMU Hui Kauhistus Firman Piikkiin om. Mira Snellman
PMN V-Jun -10 CV-10 Syreenin Queen of Night om. Heli Noponen
PKU Pablo om. Noora Perätalo
PKN Giten Hertta Hurmaajatar om. Gitte Korpela
PPU Hui Kauhistus Villi-Vanilli om. Marjaana Alamikkelä
PPN Giten Glamorous Success om. Gitte Korpela
PVU Syreenin Lounatuuli om. Heli Noponen
PVN Hui Kauhistus Pahnanpohjimmainen om. Marjaana Alamikkelä

Kumat
Giten Menninkäinen om. Mira Snellman
Syreenin Sadepisara om. Heli Noponen
Giten Maahinen om. Noora Perätalo
VadelmaVillaSelkä om. Ilona Partanen
V-Jun -10 CV-10 Syreenin Queen of Night om. Heli Noponen
Titi Gaga om. Kati Ojatalo
Hui Kauhistus Xakery Xax om. Marjaana Alamikkelä
CH Leepu Lee Lewis om. Kati Ojatalo
Pablo om. Noora Perätalo
Giten Hertta Hurmaajatar om. Gitte Korpela

Koe-standardi gerbiilit
Tuomari Elise Eskelinen

EP Aurinkoisin gerbiili: Huomenhaamu, yellow fox naaras, kasv. Saana Annala, om. Leena Siira

Ulkomuotoluokka degut

2 kpl, tuomari Elise Eskelinen

TS Mikä-Mikämaan Brida, agouti naaras, kasv. Tia Rauhala, om. Leena Siira

Pikkukisat


Syyrialaisten hamstrauskisa, 2kpl

1.   Neilikka om. Niilo Savolainen

Gerbiilien silppurikisa, 3kpl

1. Muska om. Ilona Partanen
EP Max om. Eeva Sakki

Kanien estehyppy, 5kpl

1. Nipsu om. Jenni Saarenpää
2. Mitja’s Leone Jakki om. Sonja Pakkonen