22.2.2009 Honkapirtti

Pet-luokat

Best In Show

1. Marsu
2. Gerbiili
3. Kani
4. Rotta
5. Syyrialainen hamsteri
6. Hiiri
7. Kääpiöhamsteri
8. Chinchilla

Gerbiilit 49 kpl
Tuomari Heli Noponen

PET1 Hui Kauhistus Gebardin Snäksi, om. Sara Sankala
PET2 Nöpönenä Näätä, om. Mira Snellman
PET3 Bistro, om. Hellevi Kauranen
PET4 Teku, om. Siiri Palo
PET5 Alli, om. Anna Gokkoeva

p. baby Impala, om. Noora Perätalo
p. vet Virre, om. Viivi Välimäki

TS Peku, om. Siiri Palo

Kumat:
Brazil el Vivaz, om. Noora Perätalo
Helmi, om. Susanna Sipola
Peku, om. Siiri Palo
Niilo, om. Joni Korpela
Sofia, om. Elina Sipola
Vanukas, om. Noora Räätäri

EP:t
Diana, om. Henna Perälä
Siikahan Se Siinä, om. Hellevi Kauranen
Pecetos Tenten, om. Suvi Puhakka
Extreme Terror, om. Noora Perätalo
Vili von Vipeltäjä, om. Elina Nättilä
Paja Jimith, om. Suvi Puhakka
Väinö, om. Henna Perälä

Kanit 37 kpl
Tuomari Satu Karjalainen

PET1 Brill, om. Noora Holappa
PET 2 Hulda, om. Paula Risuaho
PET 3 Papu, om. Liisa Komulainen
PET 4 Noppa, om. Sanna Juurikainen
PET 5 Tiara, om. Katriina Pylväs
PET 6 Anheg, om. Laura Ronkainen
PET 7 Yona, om. Salla Rautiainen
PET 8 Mile of Love, om. Salla Rautiainen

Kumat:
Tuiskun Tupu, om. Jonna Niemelä
Riva, om. Laura Ronkainen
Darry, om. Hanna Saunavaara
Pempo, om. Reetta Valkola
Wendy, om. Elina Pylväs
Kaneli, om. Minttu Pajunen

TS Pikku Biljardin Sahel, om. Liisa Pykäläinen

Kannustuspalkinto:
Billie Holiday, om. Hanne Saarikoski
Nappi, om. Liisa & Riikka Komulainen
Tepi, om. Riikka Komulainen
Estelle, om. Raili Stenberg
Farm's Aida, om. Netta Manninen
Satun Ernesti, om. Hellevi Kauranen
Caligula, om. Nelli Kihniä
Lumipyryä, om. Alina Tiikkainen

EP:t
Vellu, om. Ida-Reetta Pirnes
Ginelli, om. Elina Metsänen

Chinchillat 1 kpl
Tuomari Satu Karjalainen

PPC1 Kingis Wisdom of Stay, om. Noora Holappa

Rotat 15 kpl
Tuomari Elise Eskelinen

PET 1 Krystal, om. Saana-Kaisa Nieminen
PET 2 Alexander, om. Cilla Jaukkuri
PET 3 Brock's Rhum Your Drum, om. Annemari Kari

p.jun Krystal, om. Saana-Kaisa Nieminen

Kumat:
Lollipop, om. Elina Metsänen
Naughty Boy, om. Carita Holopainen
Antonius, om. Anne Mustonen

TS Crybaby, om. Piia Manninen

EP:t
Gonzalo, om. Anne Mustonen
Breathe on Me, om. Piia Manninen
Crybaby, om. Piia Manninen

Hiiret 7 kpl
Tuomari Elise Eskelinen

PET 1 Astralis Bliss, om. Heidi Simula
PET 2 Saaga, om. Jasmin Kokko

Kumat:
Mr. Mime, om. Heidi Simula
Astralis Hyper Music, om. Heidi Simula

TS Hi10

EP:t
Astralis Hyper Music, om. Heidi Simula
Hi10
Taiga, om. Jasmin Kokko
Hi9

Marsut 13 kpl
Tuomari Lea Rahtu

PPM1 Romeo, om. Noora Räätäri
PPM 2 Alterion, om. Essi Saloranta
PPM 3 Obelix, om. Aino Heikka

Kumat:
Snoop's Iso Ismo, om. Katja Aspegren-Palmu
Anemone's Darla, om. Joni Korpela

EP:t
Paavo, om. Joni Korpela
Squeeker, om. Jantta Tokola
Fredrik, om. Katariina Ruotsalainen
Zorro, om. Pirjo Karjalainen

TS Ernest, om. Katariina Ruotsalainen

Syyrialaiset hamsterit 38 kpl
Tuomari Marjut Kaakinen

PET1 Morsmordre, om. Anne Puranen
PET 2 Pikkumökin Paavo Pesusieni, om. Terttu Rousu
PET 3 Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu
PET 4 Jesse Jasper, om. Meri Salo
PET 5 Hempeä Helinä, om. Taru Lauronen

p.nuori Ametisti Alttuli, om. Sarita Kemi
p.vet Morsmordre, om. Anne Puranen
TS Täplä, om. Maija Pospiech

EP "sihteerin suosikki" Pikkumökin Paavo Pesusieni, om. Terttu Rousu

Kumat:
Arctican Lexux, om. Sonja & Inka Heliö
Cimeon, om. Satu Puhakka
Talviloimu, om. Jasmin Kokko
Jennifer, om. Piia Ruuska
Charlot Carolyn, om. Hely Luhta
Pikkumökin Oskari, om. Anceli Kaveri
Arctican Klaara, om. Petra Pennanen

EP:t
Arctican Leimaus, om. Piia Ruuska
Ruukkuralli, om. Sarita Kemi
Arctican Kielo, om. Matleena Niskanen
Rasmus, om. Siiri Palo
Chocolate Fleur, om. Elina Nättilä

Kääpiöhamsterit 9 kpl
Tuomari Laura Juujärvi

PET 1 Turkinpippurin June, om. Piia Ruska
PET 2 Anemone's Enimatic Agouti, om. Piia Ruuska

p. vet Ninni, om. Veera Lantto

Kumat:
Yökyöpelin Ohikiitäjä, om. Suvi Puhakka
Jookebed Venia, om. Veera Kotila

TS Yökyöpelin Ohikiitäjä, om. Suvi Puhakka

EP:t
Sergei, om. Iina Karttimo
Alfred, om. Katariina Niemelä
Ninni, om. Veera Lantto

Pikkukilpailut

Syyrialaisten hamstereiden hamstrauskisa, osallistujia 7 kpl
1. Chocolate Fleur, om. Elina Nättilä

Kääpiöhamsterien hamstrauskisa, osallistujia 2 kpl
1. Ninni, om. Veera Lantto

Gerbiilien silppurikisa, osallistujia 10 kpl
1. Vanukas, om. Noora Räätäri

Marsujen kurkunsyöntikisa, osallistujia 4 kpl
1. Paavo, om. Joni Korpela

Yhdennäköisyyskisa, osallistujia 9 kpl
1. Xoiro, om. Mari Paasovaara

Rotta-agility, osallistujia 5 kpl
1. Rontti, om. Cilla Joukkuri

Kanien estehyppykisa, osallistujia 10 kpl
1. Dalton, om. Henni Törmänen, 0 virhepistettä, aika 0:11:86