Tulokset 29.03.2008, Muhos

Pet-luokat


Chinchilla (2kpl)
Tuomari Anu Ronkainen

PPC1 Kingis Wisdom of Stay, om. Hannele Holappa
PPC2 Kingis Wink, om. Laura Ronkainen

Kuma Kingis Wisdom of Stay, om. Hannele Holappa

Gerbiilit (28 kpl)
Tuomari Heli Noponen

PET1 Basshunter, om. Salla Kangas
PET2 Mortti, om. Joni Korpela
PET3 Pipari, om. Henna Perälä
PET4 Enrico, om. Eveliina Vanhatalo
PET5 Hui Kauhistus Gebardin Snäksi, om. Sara Sankala

P-baby Poju om. Anni Pelander
P-jun Pipari, om. Henna Perälä
LKV1 avo Basshunter, om. Salla Kangas
P-vet Daisy om. Henna Perälä

KUMA:t
Vili von Vipeltäjä om. Elina Nättilä
Huli von Arkajalka om. Elina Nättilä
Aavehaltian Fred Flinstone om. Salla Kangas

TS Teku om. Siiri Palo
EP Arka Atsiuh om. Noora Väärälä

Kääpiöhamsterit (15 kpl)
Tuomari Marjut Kaakinen

PLH1 LGG07 Yökyöpelin Fasse, om. Emilia Salmijärvi
PLH2 Alfred, om. Katariina Niemelä
PLH3 Snoozer, om. Julia Autio
PLH4 Kookos, om. Mari Kontio

Paras nuori The Winner Takes It All, om. Emilia Salmijärvi
Paras veteraani LGG07 Yökyöp

TS Sini, om. Reetta Valkola
EP Pico, om. Jenni Virtala
EP Kookos, om. Mari Kontio
EP LGG07 Yökyöpelin Fasse, om. Emilia Salmijärvi
EP Peppi, om. Suvi Puhakka

Hiiri (16 kpl)
Tuomari Anna Takkinen

PET1 Nobody Needs Your Love Than I Do, om. Sharon Garnet
PET2 The Pit, om. Juliaana Savikoski
PET3 Ayla, om. Heidi Simula
PET4 Ben Zyskowicz, om. Juliaana Savikoski
PET5 Fame, om. Juliaana Savikoski

Kuma Remulus, om. Maria-Sofia Niemi
TS Iloinen-Ilona, om. Heidi Simula
EP pisin häntä Iantha Ibob, om. Sharon Garnett
EP suklaakuono Shokata, om. Sharon Garnett

Kanit (28 kpl)
Tuomari: Erika Ristiluoma, Annukka Kälkäjä

PPK1 Loches, om. Annukka Vuoti
PPK2 Noppa, om. Sanna Juurikainen
PPK3 Olipa Kerran Lavendel, om. Satu Karjalainen
PPK4 Black Monster, om. Satu Karjalainen
PPK5 Hibiscus, om. Marja Vihantola

Naaraat:
NUO1 Blue Angel, om. Satu Karjalainen
AVO1 Jessamine, om. Emma ja Heli Hannuniemi
SEN1 Olipa Kerran Lavendel, om. Satu Karjalainen

KUMAT
yleiskunto Farm’s Aida, om. Netta Manninen
turkki Jessamine, om. Emma ja Heli Hannuniemi
Wendy, om. Elina Pylväs
5p kohdat Typy, om. Pia Suvanto
5p kohdat Nipsu, om. Paula Risuaho
5p kohdat Olipa Kerran Lavendel, om. Satu Karjalainen

TS Epjy Vpet-07 Halimione, om. Onna Jauhiainen
EP Epjy Vpet-07 Halimione, om. Onna Jauhiainen
EP Amalia, om. Laura Lohilahti
EP Mix, om. Laura Lohilahti

Urokset: NUO1 Meatloaf, om. Jonna Raaterova
AVO1 Loches, om. Annukka Vuoti
SEN1 Omena, om. Laura Lohilahti

KUMAT
veikein uros Vellu, om. Ida-Reetta Pirnes
käsiteltävyys Meatloaf, om. Jonna Raaterova
turkki Sinuhe om. Riikka Tenno
massa Black Monster, om. Satu Karjalainen
5p kohdat Hibiscus, om. Marja Vihantola
Noppa, om. Sanna Juurikainen

Marsut (3 kpl)
Tuomari Satu Karjalainen

PPM1 Snoop’s Iso Ismo om. Katja Aspegren-Palmu

TS Pörri om. Maija Karhula
EP Goldhill’s Leevi om. Katja Aspegren-Palmu

Syyrialaiset hamsterit (24 kpl)
Tuomari Anu Ronkainen

PLH1 Alchemilla, om. Taru Lauronen
PLH2 Susa-Erma’s Marcus, om. Juliaana Savikoski
PLH3 Ginger, om. Marjo Männikkö
PLH4 Any Time At All, om. Hely Luhta
PLH5 Arctican Leijonamieli, om. Roosa-Maria Alatalo

KUMAT
Asterix, om. Marjo Männikkö
Talviliekki, om. Sarita Kemi
Lapintuike, om. Annukka Vuoti
Arctican Hideharu, om. Sarita Kemi
Viivi Hillevi, om. Sarita Kemi

EP Karhunvatukka, om. Reetta Valkola
EP Arctican Hideharu, om. Sarita Kemi

BEST IN SHOW
BIS 1 Gerbiili
BIS 2 Syyrialainen hamsteri
BIS 3 Kääpiöhamsteri
BIS 4 Chinchilla
BIS 5 Kani
BIS 6 Hiiri
BIS 7 Marsu

Pikkukilpailut

Kaniestehyppy (5 kpl)
1. Elina Pylväs & Wendy
2. Laura Lohilahti & Pompula
3. Katriina Pylväs & Tiara

Gerbiilien silppurikisa (8 kpl)
1. Peku om. Siiri Palo
2. Toffee om. Suvi Puhakka

Syyrialaisten hamstrauskisa (5 kpl )
1. Viivi Hillevi om. Sarita Kemi
2. Patu om. Reetta Palkola

Kääpiöhamstereiden putkijuoksu (4 kpl)
1. Aada om. Mia Jämsä
2. Iida om. Mia Jämsä