27.8.2011 Limingan nuorisoseurantalo

kaikille lajeille pet-luokka, syyrialaisten hamstereiden ulkomuotoluokat

Pet-luokat

BIS

1. Syyrialainen hamsteri
2. Gerbiili
3. Chinchilla
4. Kani
5. Rotta
6. Kääpiöhamsteri
7. Hiiri

Gerbiilit

46 kpl, tuomarit: Mira Snellman (urokset) ja Anna Takkinen (naaraat)

PET1 Lumiruusu om. Henna Perälä
PET2 GP Sekai Champion om. Minna Loukusa
PET3 Bella Balleriina om. Minna Loukusa
PET4 Velmu Vipeltäjä om. Henna Perälä
PET5 Of course I’m awesome om. Henna Perälä

paras baby Jukuri om. Salla Hautala
paras juniori Dakota om. Viivi Välimäki
paras veteraani GP Sekai Champion om. Minna Loukusa

Kumat (kokonaisuudesta)
We weren’t born to follow om. Nina Soininen
Max om. Eeva Sakki
Väinö om. Henna Perälä
Pablo om. Salla Hautala
Roteva Rosmariini om. Kati Ojatalo
VadelmaVillaSelkä om. Kati Ojatalo
Midnight Nocturne om. Eriika Raittila
Najadi om. Eriika Raittila
Nereidi om. Eriika Raittila
Syreenin Rosmariini om. Piia Ruuska
Havina om. Fiia-Maria Kivioja

EP:t
”Hiiri” Aseeton Aseenkantaja om. Minna Loukusa
Die another day om. Kati Ojatalo
”Symppis” Nipsu om. Janette kovalainen
”Nappisilmä” Physalia’s MacLanchlainn om. Kati Ojatalo
”Sihteerin suosikki” Velmu Vipeltäjä om. Henna Perälä
”Symppis” Rovena om. Henna Pekkala
”Persoonallinen” Macho Seal om. Viivi Välimäki
”Ihanin luonne” Hurina om. Fiia-Maria Kivioja

Tuomarin suosikki urokset He who has fight om. Janette Kovalainen
Tuomarin suosikki naaraat Hurina om. Fiia-Maria Kivioja

Kääpiöhamsterit

27 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PLH1 Ahkera Sydäntenmurskaaja om. Iina Karttimo
PLH2 Ii om. Mari Hannuksela
PLH3 Fi Ainaiha Aralhayati* om. Saana Kankare
PLH4 Ya Dari om. Mia Jämsä
PLH5 Sintti om. Asta Rekilä

Kumat
kokonaisuudesta Dadine Lakeisha om. Nina Soininen
turkista Töpö om. Juliette Väänänen

EP:t
nöpönenä Sintti om. Marjo Nurmenniemi
nappisilmä Susa-Erma’s Dani om. Nina Soininen
nallenaama Crystal’s Burning Cells om. Mira Snellman
nallenaama Goldiloc’s Edgar om. Janika Skofelt
viilipytty Tarinan Tinasotilas om. Merja Nauska
symppis Justin om. Mira Snellman

Paras nuori Fi Ainaiha Aralhayati* om. Saana Kankare
Paras veteraani Ii om. Mari Hannuksela

TS Sabriina om. Maarit Mätäsaho

Syyrialaiset hamsterit

52kpl, tuomari: Saana Kankare

PLH1 Hunaja om. Petri Aho
PLH2 Dandelion om. Satu Karjalainen
PLH3 Choco Smoothie om. Merja Pikkarainen
PLH4 Alfons om. Eve Immonen
PLH5 Armantis Aamunkosketus om. Marjut Kaakinen

Kumat
turkki Pikkumökin Bambu* om. Hely Luhta
luonne Liian Ihana Otus om. Asta Rekilä
käsiteltävyys Pikkumökin Aurora* om. Terttu Rousu
kokonaisuus Red Sky at Morning om. Piia Lappalainen
kokonaisuus Balandine's Kenzo Konwen
kokonaisuus Figaro om. Tiia Kinnunen
kokonaisuus Balandine's Nicostrato om. Piia Lappalainen
kokonaisuus Pikkumökin Villi Valo om. Pirita & Terttu Rousu
kokonaisuus Cuba* om. Satu Karjalainen
kokonaisuus Tomoco om. Piia Ruuska

Paras nuori Figaro om. Tiia Kinnunen
Paras veteraani Cuba* om. Satu Karjalainen
Tuomarin suosikki Pikkumökin Villi Valo om. Pirita & Terttu Rousu

EP Ikiliikkuja Moon Lurjuspoika om. Miranda Kyllönen


Rotat

8 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Vinku-Iita om. Jenna Mansikka
PET2 Cicabo’s Nukuttaja om. Helmi Tienhaara
PET3 Prince of Darkness om. Eve Immonen

EP kannustuspalkinto Amaterasu om. Asta Rekilä
EP suloinen merirosvo Makeuden Kutsu om. Jenna Mansikka

Kuma turkista Cicabo’s Cyanide Serenity om. Helmi Tienhaara

TS Prince of Darkness om. Eve Immonen

Chinchillat

1 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Laku om. Niina Riekki

Hiiret

2 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Tia Dalma om. Eve Immonen

TS Harri Virtanen om. Nelli & Virpi Körkkö

EP kiiltävin hiiri Harri Virtanen om. Nelli & Virpi Körkkö

Kanit

31 kpl, tuomari: Nelli Körkkö (naaraat) ja Katriina Hautala (urokset)

PET1 Raven’s Pass om. Janina Kujala
PET2 Haades om. Mea Savilaakso
PET3 Little Dream om. Milla Myllymaa
PET4 Mal’ Aki Yasmina om. Tiia Henttunen
PET5 Yoyo om. Viivi ja Oona Turunen

LKV1 baby naaras Vårvindens Lila om. Laura Blomqvist
LKV1 baby uros Herbert Hillary om. Laura Blomqvist
LKV1 nuori naaras Mal’ Aki Yasmina om. Tiia Henttunen
LKV1 nuori uros Haades om. Mea Savilaakso
LKV2 nuori uros Pinpoingté om. Milja Tuikkala
LKV1 avoin naaras Little Dream om. Milla Myllymaa
LKV1 avoin uros Minoriksen Uno om. Mira Kanniainen
LKV1 seniori naaras Wendy om. Elina Pylväs
LKV1 seniori uros Raven’s Pass om. Janina Kujala
LKV1 veteraani naaras Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala
LKV1 veteraari uros Nuppeli om. Laura Blomqvist

Kumat
käsiteltävyydestä Galilaia om. Jonna Raaterova
käsiteltävyydestä Baby Got Back om. Ellinoora Holappa
käsiteltävyydestä Fanny om. Niina Riekki
käsiteltävyydestä Dolores om. Mira Snellman
käsiteltävyydestä Vårvinden Uuno om. Laura Blomqvist
käsitelvädyydestä + 5 pisteen kohdista Pinpoingté om. Milja Tuikkala
5 pisteen kohdista Yoyo om. Viivi ja Oona Turunen
turkista + 5 pisteen kohdista Raven’s Pass om. Janina Kujala
kokonaisuudesta All I Want Is You om. Sanna Nuorala
lihaksista + käsiteltävyydestä + 5 pisteen kohdista Haades om. Mea Savilaakso

TS naaras Brooksiden Grey Ghost om. Janina Kujala
TS uros Paavo om. Heidi Rohven

EP:t
aurinkoisin naaras Spy om. Paula Risuaho
Gwyneth om. Maiju Lahtinen
kokonaisuudesta Mitja’s Leone Marina om. Kaarin Hällinen
kokonaisuudesta Mitja’s Leone Michele om. Hanna Pekkala
lihaksikkain Kasper om. Eve Immonen
vilkkain Mitja’s Leone Jakki om. Sonja Pakkanen
symppis Mitja’s Leone Fedele om. Kaarin Hälinen
puhdas Black Jack Benjamin om. Eve Immonen
aurinkoinen Toffee om. Saara Laine
pitkäkorva Amazing Mister Biini om. Laura Blomqvist
ruokapalkinto Pentquétte om. Salla Rautiainen

Hamstereiden ulkomuotoluokat

Lyhytkarvaiset syyrialaiset hamsterit

20kpl, tuomari: Sini Hämeenkorpi

S1+SERT Pikkumökin Bambu* om. Hely Luhta
S2 Gorbatsov om. Saana Kankare

TS Choco Smoothie om. Piia Ruuska

Paras nuori Pikkumökin Bambu* om. Hely Luhta
Paras veteraani Epäonninen Onnekas om. Eve Immonen

Kuma turkista Pikkumökin Bambu* om. Hely Luhta
Kuma turkista Gorbatsov om. Saana Kankare
Kuma turkista Alfons om. Eve Immonen

Pitkäkarvaiset syyrialaiset hamsterit

26kpl, tuomari: Sini Hämeenkorpi

S1+SERT Pikkumökin Buffy om. Terttu Rousu
S2+SERT Gimme A Man After Midnight om. Katariina Hautala
S3+SERT Pikkumökin Yökyöpeli* om. Piia Lappalainen
S4 Anemone’s Pommac om. Piia Ruuska
S5 Pikkumökin Yönritari om. Terttu Rousu

Paras nuori Pikkumökin Buffy om. Terttu Rousu
Paras veteraani Anemone’s Pommac om. Piia Ruuska

TS Anemone’s Pommac om. Piia Ruuska

Syyrialaiset hamsterit, ei-standardi

6kpl, tuomari: Sini Hämeenkorpi

ES1 Flower om. Laura Linja
ES2 Balandine’s Nicodemo om. Saana Kankare

Hamstereiden ulkomuotoluokkien BIS

1. Lyhytkarvainen syyrialainen hamsteri
2. Pitkäkarvainen syyrialainen hamsteri


Pikkukisat

Kanien estehyppy

1.   Jeiku om. Henriikka Pekkala
2.   Nuppu om. Tiia Henttunen
3.   Vanni om. Ida-Reetta Pirnes

Rotta-agility

1. Missu om. Helmi Tienhaara