12.11.2011 Limingan nuorisoseurantalo

kaikille lajeille pet-luokka

Pet-luokat

BIS

1. Kani
2. Marsu
3. Degu
4. Syyrialainen hamsteri
5. Rotta
6. Gerbiili
7. Hiiri
8. Chinchilla
9. Kääpiöhamsteri


Degut

4 kpl, tuom Anna Takkinen

PET1 Mikä-mikämaan Veronika om. Leena Siira

Pjun Dana om. Eeva Sakki
Kuma Dana om. Eeva Sakki
TS Mikä-mikämaan Brida om. Leena Siira

Gerbiilit

45kpl tuom. Heli Noponen (naaraat) ja Anna Takkinen (urokset)

PET1 Piitu om. Eriika Raittila
PET2 Voltti om. Henna Perälä
PET3 Hui Kauhistus Firman Piikkiin om. Mira Snellman
PET4 Giten Menninkäinen om. Mira Snellman
PET5 GP Nereidi om. Eriika Raittila

Paras baby Pirttihirmun Ässähässäkkä om. Ilona Partanen
Paras juniori Tipitii om. Mira Snellman
Paras veteraani GP Sekai Champion om. Minna Loukusa

Kumat
Tipitii om. Mira Snellman
Hui Kauhistus Fiinu om. Leena Siira
Hui Kauhistus Jade om. Noora Räätäri
Giten Essi Esimerkki om. Eriika Raittila
Off Topic om. Leena Siira
Pablo om. Salla Hautala

EP:t
hyvä kokonaisuus Hui Kauhistus Janna om. Jaakko Räätäri
ihana gerbuneiti Rowena om. Henna Pekkala
erinomaiset kynnet om. Henna Pekkala
hyvästä massasta Kertakaikkisen Kaunis om. Satu Karjalainen
hyvä kokonaisuus Hurina om. Fiia-Maria Kivioja
komea herra GP Sekai Champion om. Minna Loukusa
mieleen jäänyt luonne Pablo om. Salla Hautala
turkista Max om. Eeva Sakki
Velmu Vipeltäjä om. Henna Perälä

TS
naaraat Najadi om. Eriika Raittila
urokset Angus om. Janina Paasila

Marsut

25 kpl, tuomari: Essi Saloranta

PPM1 Almond’s Obelix om. Aino Heikka
PPM2 Almond’s Expresso Chocolate om. Nina Soininen
PPM3 Almond’s Frutti Laku om. Elisa Svento

Paras baby River of Dreams om. Elisa Svento
Paras nuori Herttakasi om. Lotta Malmiaho
Paras avoin naaras Almond’s Expresso Chocolate om. Nina Soininen
Paras avoin uros Almond’s Frutti Laku om. Elisa Svento
Paras veteraani Almond’s Obelix om. Aino Heikka

Kumat
turkista Herttakasi om. Lotta Malmiaho
käsiteltävyydestä Sarmatian Madnur om. Nina Soininen
käsiteltävyydestä Albus om. Sofia Talvisara
kokonaisuudesta Almond’s Suklaapilvi om. Veronika Bryukhanova ja Lilia Jokikokko
kokonaisuudesta Almond’s Sleeping Sun om. Aino Heikka
kokonaisuudesta Lilia om. Elisa Svento
kokonaisuudesta Anemone’s Darjeeling om. Sara Rytivaara
kokonaisuudesta Anemone’s Blue Fire om. Sara Rytivaara

TS Anemone’s Arthur om. Inka Pajala

EP:t
persoonallinen Jumbo om. Anna Myllyoja
hurisija Hitler om. Minttu Mentomaa
itse suloisuus Almond’s Sunny Hybrid om. Veronika Bryukhanova ja Lilia Jokikokko

Kanit

? kpl, tuomarit: Laura Blomqvist ja Elina Pylväs

PET1 Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala
PET2 Yoyo om. Viivi ja Oona Turunen
PET3 Mitja’s Leone Marina om. Kaarin Hälinen
PET4 Mitja’s Leone Fedele om. Kaarin Hälinen
PET5 Jippu om. Manda Kosola

LKV1 baby uros Vilmavanukas om. Riina Möttönen
LKV1 baby naaras Kira Kiora om. Juliana Tuovila
LKV1 nuori naaras Jinelle Joan om. Ina Hynninen
LKV1 avoin uros Mitja’s Leone Fedele om. Kaarin Hälinen
LKV1 avoin naaras Mitja’s Leone Marina om. Kaarin Hälinen
LKV1 seniori uros Yoyo om. Viivi ja Oona Turunen
LKV1 seniori naaras Jippu om. Manda Kosola
LKV1 veteraani naaras Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala

TS uros Nätti Poika om. Ina Hynninen
TS naaras Mitja’s Leone Marina om. Kaarin Hälinen

Kumat
turkista Pumpuli om. Noora Sipola
turkista Sazu om. Camilla Mathlin
turkista Dorian Kullaku om. Katriina Pylväs
turkista Wilma om. Laura Linja
turkista Mal’Aki Yasmina om. Tiia Henttunen
turkista Little Dream om. Milla Myllymaa
yleiskunnosta Mitja’s Leone Jakki om. Sonja Pakkanen
yleiskunnosta Vompo om. Ida-Reetta Pirnes
puhtaudesta Ilyssa Ilona om. Minda Arbelius
puhtaudesta Wendy om. Elina Pylväs

EP:t
oikea komistus X-File’s Come Cover Me om. Anni Paakkari
ruokakuppi hoikalle Nipsu om. Jenni Saarenpää
hyvä kokonaisuus Kasper om. Eve Immonen
paras japanilainen kuviointi Minoreksin Uno om. Mira Kanniainen
paras japanilainen All I Want Is You om. Sanna Nuorala
paras veteraani Solen’s Cindy om. Sanna Nuorala
varsinainen lady Lucky Seven m. Manda Kosola
ruokakuppi Fanny om. Niina Riekki

Syyrialaiset hamsterit

33kpl, tuomari: Sini Hämeenkorpi

PPH1 Sateenkaaren Appelsiini om. Satu Karjalainen
PPH2 Figaro om. Tiia Kinnunen
PPH3 Madonna om. Saara Pirnes
PPH4 Gospel om. Laura Linja & Satu Karjalainen
PPH5 Balandine’s Orlando om. Johanna Jaurakkajärvi

Kumat
turkista Figaro om. Tiia Kinnunen
turkista Roudan Kaipaus om. Hely Luhta
turkista Liian Ihana Otus om. Asta Rekilä
yleiskunnosta Sateenkaaren Appelsiini om. Satu Karjalainen
yleiskunnosta Madonna om. Saara Pirnes
kokonaisuudesta + EP Triple Chocolate om. Saana Vainio
kokonaisuudesta + EP Chocca Mocca om. Sarita Kemi
kokonaisuudesta + EP Hopeahippu om. Viivi & Oona Turunen
kokonaisuudesta + EP Epäonninen Onnekas om. Eve Immonen
kokonaisuudesta + EP Elysee-Enkelinkosketus om. Eve Immonen
kokonaisuudesta + EP Sateenkaaren Belladonna om. Satu Karjalainen

Paras nuori Balandine’s Orlando om. Johanna Jaurakkajärvi
Paras veteraani Gospel om. Laura Linja & Satu Karjalainen

TS Figaro om. Tiia Kinnunen

Hiiret

6kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Kaspar om. Anna-Emilia Perälä
PET2 Harri Virtanen om. Nelli & Virpi Körkkö

Paras veteraani Kaspar om. Anna-Emilia Perälä
Paras nuori Hilary Hallayö om. Eve Immonen

TS Elmen om. Sarita Kemi

EP:t
turkista Alexander Jr om. Noora Perätalo
suloinen vauva Kardemumma om. Noora Perätalo

Rotat

14 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Sanders Attack om. Jenna Mansikka
PET2 Sanders Sniper om. Hanna Takkula
PET3 Vinku-Iita om. Jenna Mansikka

Kumat
Sanders Fire Ark om. Hanna Takkula
Emilia Clarke om. Asta Rekilä
Cicabo’s Frozen Moonstone om. Tiia Henttunen

TS Makeuden Kutsu om. Jenna Mansikka

EP:t
puhdas häntä Tsyki Yomi om. Asta Rekilä
möykky Prince of Darkness om. Eve Immonen
sylirotta Cicabo’s Nukuttaja om. Helmi Tienhaara

Kääpiöhamsterit

26kpl, tuomari: Aija Peura

PPH1 Peto Rakasti Sinua om. Merja Nauska
PPH2 Mimosa om. Meiju Myllyaho
PPH3 Nadine Lakeisha om. Nina Soininen
PPH4 Aivan Rakas om. Iina Karttimo
PPH5 Fosania om. Mira Snellman

TS Höpö Höpö om. Merja Nauska

Kumat
käsiteltävyydestä Goldilock’s Edgar om. Janika Skofelt
käsiteltävyydestä Justin om. Mira Snellman
käsiteltävyydestä Ringa Randomi om. Janika Skofelt
käsiteltävyydestä Chrystal’s Burning Cells om. Mira Snellman
EP:t
Ahkera Sydäntenmurskaaja om. Iina Karttimo
Taikalinnun Pumpuli om. Essi Tuohimaa

Paras veteraani Ii om. Mari Hannuksela
Paras juniori Peto Rakasti Sinua om. Merja Nauska

Chinchillat

1 kpl, tuomari: Satu Karjalainen

PET1 Laku om. Nina Riekki

Pikkukisat


Rotta-agility
1. Korppu om. Tiia Henttunen

Gerbiilien silppurikisa
1. Max om. Eeva Sakki

Marsujen kurkunsyöntikisa
1. Viivi om. Sara Rytivaara
2. Jumbo om. Anna Myllyoja
3. Omppu om. Aino Heikka

Kaniestehyppy
1. Nipsu om. Jenni Saarenpää
2. Jeiku om. Henriikka Pekkala
3. Nätti Poika om. Ina Hynninen